Irilaren 14tik 16ra Musikale nagusituko da Basaurin, Erandion eta Leioan

Irilaren 14tik 16ra Musikale nagusituko da Basaurin, Erandion eta Leioan https://www.gaztezulo.eus/albisteak/irilaren-14tik-16ra-musikale-nagusituko-da-basaurin-erandion-eta-leioan/@@download/image/20129116865musikale2012.jpg
2012/12/13
berria
Andaluzia, Kantabria, Katalunia, Frantzia, Portugal, Italia eta Euskal Herriko bederatzi formaziok parte hartuko dute datorren ostegunetik igandera bitarte Basaurin, Erandion eta Leioan izango den Musikale Jaialdiaren XII. edizioan. 

Talde guztien emanaldiak ikusgai izango dira Basaurin, erandion eta Leioan, Travellin' Brothers eta Leioako Musika Bandaren emanaldiak salbu, Leioan bakarrk ariko baitira. Ostiral arratsaldetik igande ilunabarrera bitarte, hortaz, zer ikusi izango da hiru hirietan.
Jaialdiaren XII. edizioan parte hartuko duten musikarien artean azpimarratu daitezke Kataluniatik datorren Always Drinking Marching Band formazioa, Kantabriako Los Granujas seikotea, Portugaleko bi formazioak eta Italiako Pink Puffers Brass Band.

Egitaraua


Irailak 14, ostirala
BASAURI (18.45):
-Bandarra Street Orkestra (Katalunia)

-Beat Klezmer Band (Kordoba)

-Broken Brothers Band (Euskal Herria)

-Los Granujas (Kantabria)

-Tumbala (Portugal)
LEIOA (19.30):
Kultur Leioa / José Ramón Aketxe Plaza / Estartetxe / Iparragirre / Jose Ramon Aketxe Plaza
-South Style Brass (Portugal)

-Pink Puffers Brass Band (Italia)
San Bartlome Auzoa
-Leioako Musika Banda (Euskal Herria)
Udondo Boulevard Udondo
-Travellin'Brothers (Euskal Herria)
ERANDIO (19.30):
Astrabudua: Josu Murueta plaza/ Lurberri/ Trabudu plaza/ Mendiguren plaza
-Gadjo (Katalunia–Frantzia)

-Always Drinking Marchin Band (Katalunia)
Irailak 15, larunbata
BASAURI (12.30):
-South Style Brass (Portugal)

-Pink Puffers Brass Band (Italia)

-Gadjo (Katalunia–Francia)
LEIOA (12.30)
Kultur Leioa / José Ramón Aketxe Plaza / Estartetxe / Iparragirre / Jose Ramon Aketxe Plaza
-Bandarra Street Orkestra (Katalunia)

-Beat Klezmer Band (Kordoba)

-Broken Brothers Band (Euskal Herria)
ERANDIO (12.30)
Altzaga: Irailaren 23ª plaza / Jado/ Obieta/ Metro
-Los Granujas (Kantabria)

-Tumbala (Portugal)

-Always Drinking Marchin Band (Katalunia)
LEIOA (19.30)
Kultur Leioa / José Ramón Aketxe Plaza / Boulevard / Ikea Barri Plaza / Sakoneta Kiroldegia
-Los Granujas (Kantabria)

-Tumbala (Portugal)

-Always Drinking Marchin Band (Katalunia)
Barrio San Bartolome
-Travellin'Brothers (Euskal Herria)
Boulevard Udondo
-Leioako Musika Banda (Euskal Herria)
ERANDIO (19.30)
Altzaga: Irailaren 23ª plaza / Jado/ Obieta/ Metro
-South Style Brass (Portugal)

-Pink Puffers Brass Band (Italia)

-Gadjo (Katalunia–Frantzia)
Astrabudua: Josu Murueta plaza/ Lurberri/ Trabudu plaza/ Mendiguren plaza
-Bandarra Street Orkestra (Katalunia)

-Broken Brothers Band (Euskal Herria)
Irailak 16, igandea
BASAURI (12.30):
-Los Granujas (Kantabria)

-Tumbala (Portugal)

-Always Drinking Marchin Band (Katalunia)

-Broken Brothers Band (Euskal Herria)
LEIOA (12.30)
Kultur Leioa / José Ramón Aketxe Plaza / Estartetxe / Iparragirre / Jose Ramon Aketxe Plaza
-South Style Brass (Portugal)

-Gadjo (Katalunia–Frantzia)

-Travellin'Brothers (Euskal Herria)
Ondiz
-Pink Puffers Brass Band (Italia)

-Leioako Musika Banda (Euskal Herria)
ERANDIO (12.30)
Astrabudua: Josu Murueta plaza/ Lurberri/ Trabudu plaza/ Mendiguren plaza
-Bandarra Street Orkestra (Katalunia)

-Beat Klezmer Band (Kordoba)