Bertako uzta

Bertako uzta https://www.gaztezulo.eus/albisteak/bertako-uzta/@@download/image/201011235144Lekeitio.jpg
2012/12/13
berria
Lekeitioko Zine eta Bideo Bilera eginen dute gaurtik larunbata bitartean. 40 lan pantailaratuko dituzte Ikusgarri zinema aretoan; batzuk profesionalek eginak eta gainerakoak amateurrek sortuak.




Egitaraua:
Azaroak 23, asteartea
-Lekeitioko jaiak (Oiz Mendi Telebista, 22 min.; lehiaketatik kanpo)
-Kerela (Natalia Romo Gonzalez, 30 min.)
-Revenge (Andoni Mendizabal Andonegi eta Kote Camacho de Miguel, bost minutu)
-Ornitologia eskuliburua (Juan Miguel Gutierrez, 10 min.)
-Puri deitzen diote (Pendejo, 2 min.)
-Kontaidazu burdinaren ipuina (Iñaki Madariaga 11 min.)
-Nire aitaren etxea (Jon Artola, 2 min.)
-Mosa (Andono Mendizabal Andonegi 10 minutu)
-Iñakiren Aitormena (Unai Hernandez, zazpi minutu)
-A ze kuadrilla, amonak eta hila! (Lasarte Oriako Kukuka Antzerki eta Dantza Eskola, 22 min.)

Azaroak 24, asteazkena
-Lekeitioko jaiak (Oiz Mendi Telebista, 20 min.; lehiaketaz kanpo)
-Esklabo Iraken (Borja Portuondo eta Karlos Zurutuza, 28 min)
-Hutsik (Ibai Vigil-Escalera Rodriguez, Irune Gurtubai eta Miriam Garcia, 14 min.)
-Hemen nago (Maialen Sarasua, 14 min)
-Gazte ahaztuak (Alberto Bilbao, 17 min)
-Maritxu (Kepa Errasti Gorroño, 17 min)
-Teranga-Senegal (Isabel Fernadez de Agirre Amilibia, 17 min.)

Azaroak 25
-Lekeitioko jaiak (Oiz Mendi Telebista, 26 min.; lehiaketaz kanpo)
-Etxeko bandan (Juan Bidegain Urruzuno, 17 min.)
-Ahate pasa (Koldo Almandoz, 17 min.)
-Firin Faran Euskal Herrian (Natalia Martin, 23 min.)
-Killer tipula (Andoni Mendizabal, Kote Camacho eta Ioritz Apaolaza, 4 min.)
-Bizitzako Kopa (Loreto Agirre Otamendi, 15 min.)
-Blank Postcards (Ibai Vigil-Escalera Rodriguez, Irune Gurtubai, Aitor Artola, 11 min.)
-Payola (Mentxu Sesar Iglesias, 3 min.)
-Elisabeta (Iñaki Reyna Mendizabal, 3 min.)
-Tebal (Bernat Casares Unamuno, 12 min.)

Azaroak 26, ostirala
-Father Victor, ongile ezezaguna (Koldo Leniz, 31 min.)
-Gartxot (Juanjo Elordi Bilbao eta Asisko Urmeneta, 18 min.)
-Maitasuna airean (Leire Elizondo, minutu bat)
-Slack Line, grabitateari erronka (Carlos Iglesias 18 min.)
Normalizazioaren makina (Andres Elizondo minutu bat)
Iraganeko koloreak (Irune Gurtubai Gurtubai eta Ibai Vigil-Escalera Rodriguez, 13 min.)
-Amona putz! (Telmo Esnal, 9 min.)
-S@rtalde (Jon Artola Artano, 11 min.)
-Gartzela (Ibai Lizarralde Aranburu, 16 min.)
-Sega ikastaroa (Oier Gorosabel, 12 min.)

Azaroak 27 larunbata
-1936 (Idoia Solares, 9 min)
-Esku-titi (Txintxetilla, 9. min)
-Sutalka (Ione Zabalegi, 5 min.)
-Anestesia (Iñaki Beraetxe, 8 min)
-Puzzlea (Jose Antonio Seoane, 3 min.)
-Napoka Iria (David Zabala, bost minutu)

Larunbatean bertan emango dituzte sariak, 19:00etan.