Gaur abiatuko da 47. Heineken Jazzaldia

Gaur abiatuko da 47. Heineken Jazzaldia https://www.gaztezulo.eus/albisteak/gaur-abiatuko-da-47-heineken-jazzaldia/@@download/image/20127136756heineken_jazzaldia.jpg
2012/12/13
berria
Gaurtik –uztailak 19– astelehenera bitarte –uztailak 23– izango da Donostian 47. Heineken Jazzaldia. Guztira, 40 ekitaldi baino gehiago izango dira ikusgai, eta GAZTEZULOn bi kontzertutarako sarrera bikoitzak zozkatuko ditugu.

Gaur–uztailak 19– Brittany Howard buru duen, Alabama Shakes taldeak zabalduko ditu aurten Heineken Jazzaldiaren ateak.
Melody gardot, Bobby McFerrin & The Yellowjackets, Sharon Jones eta The Waterboys taldeen mailakoak ariko dira, besteen artean, 47. edizio honetan eta urtero bezala ohiko agertokietan izango dira hitzordu guztiak. Trinitate Enparantza, Agertoki Berdea, Kursaal Auditorioa, Victoria Eugenia Antzokia, Club Victoria Eugenia, San Telmo Museoa, Frigo Gunea, Heineken Terraza, Coca-cola GUnea, Nauticool, Basque Culinary Center, Eureka! Zientzia Museoa eta Altxerri izango dira gune nagusiak.
GAZTEZULOn bi sarrera bikoitza ditugu ordaindu beharreko kontzertuen artean zozkatzeko. Batetik, uztailaren 22an gaueko 21:00etan Trinitate Enparantzan izango den Hasier Oleaga-Cantus Caterva kontzerturako sarrera bikoitza zozkatuko dugu, eta bestetik, hurrengo egunean, uztailaren 23an, leku berean izango den Neneh Cherry & The Thing eta Miles Smiles kontzertuetarako sarrera bikoitza. Zozketan parte hartu nahi baduzu ikusi webguneko 'lehiaketa' atala eta parte hartu!

Egitaraua:


Uztailak 19, osteguna
JAZZ BAND BALL
Agertoki berdea: (Sarrera doan)
21:30 Alabama Shakes
24:30 Sharon Jones & The Dap-Kings
Frigo gunea: (Sarrera doan)
20:00 Travellin' Brothers Big Band
23:00 The Excitements
Heineken Terraza: (Sarrera doan)
20:00 Triz3ps
23:00 Dayna Kurtz
Coca-cola gunea: (Sarrera doan)
20:00 Juan Zelada
23:00 Nevermind Trio + Julen Izarra
Altxerri: (10 euro)
24:00 Tana Santana

Uztailak 20, ostiralaVictoria Eugenia Antzokia: (15 euro)
18:30 Jimmy CObb Trio –2012ko Donostiako Jazzaldia Saria–
Trinitate Plaza: (36 euro)
21:00 Marc Ribot & Los Cubanos Postizos
Melody Gardot
Victoria Eugenia Antzokia (3 euro)
GAUJAZZA
Areto Nagusia
24:00 Ray Gelato & His Giants
Orchestra: Tribute to Louis Prima
02:00 S.Mos
Club Aretoa
01: Terje Rypdal
Dantza Aretoa
24:00 Just Friends Quintet
01:00 Josetxo Goia-Aribe/Arantxa Diez: En Jota
02:00 Peter Evans
Foyer-a
01:00 Dorantes: Sin Muros!
Prentsa Aretoa
24:00 Mari Kvien Brunvoll
Agertoki Berdea (Sarrera Doan)
21:30 Zola Jesus
24:30 Destroyer
Frigo Agertokia
19:00 Donostiako Udalaren Musika eta Dantza Eskolako Big Band-a
23:00 North Atlantic Jazz Connection
Heineken Terraza (Sarrera Doan)
19:00 John Greaves + Post Image
23:00 David Espinós Trio
Coca-Cola gunea: (Sarrera Doan)
19:00 Jonathan Hurtado
23:00 Matt Savage Trio
Nauticool
17:00 DJ Nickodemus
20:00 DJ Arka
21:30 DJ Makala
23:00 Bridges Trio + David Soler
24:30 DJ Nickodemus
Altxerri (10 euro)
24:00 aupaQUARTET

Uztailak 21, larunbata
Victoria Eugenia Club (sarrera Doan):

12:00 Matt Savage
Basque Culinary Center (sarrera Doan):
13:00 Lighthouse (Simcock/Garland/Sirkis)
Kursaal Auditorioa (40/35/20 euro):
18:30 Bobby McFerrin & The Yellowjackets
Victoria Eugenia Antzokia (15 euro):
18:30 L'Orchestre d'Hommes-Orchestres performs Tom Waits
Trinitate Plaza (28 euro)
21:00 Ninety Miles (Stefon Harris, David Sánchez, Nicholas Payton)
Al Di Meola World Sinfonia + Gonzalo Rubalcaba
San Telmo Museoko Eliza (12 euro)
24:30 Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak
Hyperpotamus + Aymeric Hainaux
Agertoki Berdea (Sarrera Doan)
11:00 Inra (Kutxa Kultur Musika)
12:00 Giranice (Kutxa Kultur Musika)
13:00 Peachy Joke (Kutxa Kultur Musika)
21:30 Jonathan Wilson
24:30 The Waterboys
Frigo Gunea (sarrera doan)
19:00 Kike Mora Quartet
23:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima
Heineken Terraza (sarrera doan):
19:00 G8 Quartet
23:00 Sofian Mustang
02:00 S. Mos
Coca-Cola Gunea (sarrera doan)
19:00 stromboli Jazz Band
23:00 Genís Bagés Trio
Nauticool (sarrera doan)
17:00 Fj Punko
18:30 DJ Six
20:00 Jazz Triangle
21:30 Dj Punko
23:00 aupaQUAARTET
24:30 DJ Six
Altxerri (10 euro + edaria)
Bridges Trio + David Soler

Uztailak 22, igandea
Basque Culinary Center (sarrera doan):

13:00 Cuadernos de Jazzen eskutik Enrico Rava-Tribe
Kursaal Auditorioa (25/45/50 euro):
Antony and The Johnsons and Et Icarnatus Orkestra
Victoria Eugenia Antzokia (15 euro):
18:30 L'Orhestre d'Hommes-Orchestres perfoms Tom Waits
Trinitate Plaza (28 euro):
21:00 Hasier Oleaga-Cantus Caterva (Zozketa!)
An Evening with Two Planos (Kenny barron, Mulgrew Miller, Eric Reed, Dado Moroni)
San Telmo Museoko Eliza (12 euro):
Donostia 2016ren eskutik, San Telmo gauak
Hakon Kornstad + Oreka TX
Agertoki berdea (sarrera doan):
12:00 Ras Miguel & Tafari
13:00 Supersweet
21:30 Gary CLark Jr.
24:30 The Wedding Present
Frigo Gunea (sarrera doan):
19:00 Ray Gelato & His Giants
Orchestra: Tribute to Louis Prima
23:00 The Hot wk + Coco Vibes
Heineken Terraza (sarrera doan):
19:00 Natalia Calderón Quartet
23:00 Lakuntza Brothers
Coca-Cola gunea (sarrera doan):
19:00 Db Trio
23:00 Javier López Jaso-Marcelo
Escrich Quartet
Eureka! Zientzia Museoa (sarrera doan):
19:00 Bridges Trio + David Soler
Nauticool (Sarrera Doan):
17:00 Dj Six
20:00 Jazz Triangle
21:30 DJ Juan Bass
23:00 S. Mos
24:30 DJ Juan Bass
Altxerri (sarrera 10 euro + edaria):
24:00 J 3, 4, 5…

Uztailak 23, astelehena
Kursaal Auditorio (40/35/20 euro):

17:30 Madeleine Peyroux
Trinitate Plaza (28 euro):
20:00 Neneh Cherry & The Thing: Tribute to Don Cherry (Zozketa!)
Miles Smiles (Robben Ford, Rick Margitza, Wallace Roney, Joey DeFrancesco, Darryl Jones, Omar Hakim)
San Telmo museoa (12 euro):
23:30 Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak
Eliza: Gonzalo Tejada + Olivier Ker OUrio
Klaustroa: Nils Petter Molvaer
Frigo Gunea (sarrera doan):
19:00 Youn Sun Nah
21:30 Ximo Tebar & IVAM Jazz
Ensemble (featuring Roque Martínez)
24:00 La Prima Janis
Heineken Terraza (Sarrera doan):
19:00 Gabacho Connection
23:00 R.S. Faktor
Coca-Cola Gunea (sarrera doan):
19:00 Miguel Salvador Quartet
23:00 Ornetillos
Nauticool (sarrera Doan):
17:00 DJ Makala
18:30 DJ Arka
20:00 Brdges Trio + David Soler
21:30 Dj Makala
23:00 Jazz Triangle
24:30 Dj Arka
Altxerri (10 euro + edaria):
24:00 Groove Box